شکسته ایران ماشین قالیباف استراتژی اخبار سیاسی و اجتماعی

شکسته: ایران ماشین قالیباف استراتژی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل کره‌شمالی را دست‌کم گرفتیم / آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

یک رسانه آمریکایی گزارش داد آژانس‌های اطلاعاتی این کشور اذعان کردند که قابلیت‌های هسته‌ای کره شمالی را دست‌کم گرفته‌اند. 

کره‌شمالی را دست‌کم گرفتیم / آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

آژانس های اطلاعاتی آمریکا: کره شمالی را دست کم گرفتیم

عبارات مهم : آژانس

یک رسانه آمریکایی گزارش داد آژانس های اطلاعاتی این کشور اذعان کردند که توانایی های هسته ای کره شمالی را دست کم گرفته اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به نقل از منابعی گزارش داد در ابتدای دولت دونالد ترامپ آژانس های اطلاعاتی آمریکا به او اطمینان دادند که کره شمالی جهت دستیابی به یک موشک هسته ای بالستیک که به خاک آمریکا برسد، دست کم چهار سال وقت مورد نیاز دارد و بنابراین وقت کافی جهت آنکه جلوی توسعه این توانایی گرفته شده است و یا آن را کندتر کنند وجود دارد و واشنگتن می تواند به جای آن بر مذاکرات و کارها متقابل تمرکز کند.

کره‌شمالی را دست‌کم گرفتیم / آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

با این حال براساس این گزارش بعد از آنکه پیونگ یانگ دست به آزمایش یک بمب بنا به ادعای این کشور هیدروژنی زد و موشک هایی با توانایی های رسیدن به جزیره گوآم را آزمایش کرد جامعه اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسید که توانایی های کره شمالی را دست کم گرفته است و راجع به شانس این کشور جهت کسب تکنولوژی های خارجی از جمله تکنولوژی مبتنی بر یک موتور قدیمی مربوط به دوره شوروی اشتباه تحلیل کرده است.

به گفته تحلیلگران این غلط های ناشی از این اعتقاد بود که کره شمالی به همان میزان زمانی که کشورهای دیگر در دوره جنگ سرد نیاز داشتند جهت این توانایی نیاز دارد.

یک رسانه آمریکایی گزارش داد آژانس‌های اطلاعاتی این کشور اذعان کردند که قابلیت‌های هسته‌ای کره شمالی را دست‌کم گرفته‌اند. 

با این حال اخیرا هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سریع تر از آنچه که اکثر مردم گمان می کردند کره شمالی را به سمت قدرت هسته ای برده است.

با این حال او تاکید کرد که ترامپ بابت عدم هشدار در این باره ناخرسند نیست.

مک مستر به نوشته نیویورک تایمز گفته است: ترامپ انتظار اطلاعات کامل و بی نقص راجع به همه چیز را ندارد. او با ابهام مشکلی ندارد و محیط زیست انسان را درک می کند و می فهمد که هرگز اطلاعات تمام و کمال راجع به نیت ها و توانایی ها در اختیار نخواهد داشت.

کره‌شمالی را دست‌کم گرفتیم / آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

واژه های کلیدی: آژانس | آمریکا | نیویورک | آمریکایی | کره شمالی | دولت دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs